tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

Red Bull Zjazd na Krechę to masowy wyścig narciarsko-snowboardowy, który w tym roku ma swoją piątą, jubileuszową odsłonę. W myśl zasady „kto pierwszy, ten lepszy”, uczestnikom zjazdu przyświecać będzie tylko jeden cel – dojechać pierwszym do mety. Po dwóch latach rozgrywania zawodów po słowackiej stronie Tatr – w Tatrzańskiej Łomnicy, masowy zjazd narciarsko-snowboardowy powróci na „Świętą górę” fanów białego szaleństwa, czyli Kasprowy Wierch!

Od 10 stycznia na internetowej stronie zawodów www.redbull.pl za pośrednictwem formularza rejestracyjnego będzie można zgłosić się do jednego z czterech przystanków eliminacyjnych. Udział można wziąć tylko w jednych eliminacjach. Kto nie zdąży zapisać się Internecie, będzie miał możliwość zgłoszenia się bezpośrednio na miejscu zawodów przed konkretnymi eliminacjami. Ilość miejsc jest ograniczona.

W Red Bull Zjazd na Krechę rywalizują ze sobą jednocześnie kobiety, mężczyźni, profesjonaliści, jak i amatorzy. Każdy reprezentuje swój własny styl, jednak technika jazdy gwarantująca powodzenie w wyścigu jest jedna – ograniczona ilość skrętów i zjazd na tak zwana „krechę”. Zanim jednak 300 najszybszych stanie na szczycie Kasprowego Wierchu, będą musieli wywalczyć swoje miejsce na linii startowej finału podczas jednego z czterech przystanków eliminacyjnych.

ELIMINACJE:

  • 2 lutego – Zieleniec, godz. 18:00
  • 9 lutego – Jurgów, godz. 12:00
  • 16 lutego – Szczyrk, Juliany, godz. 12:00
  • 23 lutego – Zakopane, Polana Szymoszkowa, godz. 18:30

FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ 2013:

  • 24 lutego – KASPROWY WIERCH, ZAKOPANE, godz. 8:00

****

Zawody Red Bull Zjazd na Krechę przeznaczone są dla wszystkich powyżej 16 lat, umiejących jeździć na nartach lub desce i czujących się na siłach, by pokonać wymagającą trasę. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka.

Więcej informacji na www.redbullzjazdnakreche.ploraz www.redbull.pl

Kontakt dla mediów: Ewa Nitkiewicz, Red Bull Communications, tel. 0 661 955 064,e-mail: ewa.nitkiewicz@pl.redbull.com


09-01-2013 EHschool