tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

 

A gdy już znamy odpowiedź na to pytanie, szukamy odpowiedniej oferty, czy to w sprawdzonym biurze podrórzy czy na własna rekę na campingach, pod namiotem.

Najlepszą ofertą będzie coś z polecenia, sprawdzone zaufane biuro lub hotel.

Jeżeli już znajdziemy wymarzony region, miejscówkę, hotel lub camping, to najwyższy czas zastanowić się, co tam możemy robić, aby ten czas nie był stracony, a wspomnienia letnich wrażen zostały z nami na długo.

Poczytajmy opinie w internecie o miejscu, które wybieramy na zasłużony wypoczynek, jakie atrakcje tam na nas czekają, co możemy zwiedzić, jakich nowych sportów możemy się nauczyć?

Decydując się na wypoczynek nad wodą, trzeba pamiętać o kilku zasadach:

Wybieraj miejsca do kąpieli, które są do tego przeznaczone i nadzorowane.Korzystaj z umiarem ze słonecznych kapieli, używając odpowiednich kremów.Korzystaj ze sprawdzonego sprzętu wodnego.Nie wchodź do wody po spożyciu alkoholu ani innych środków odurzających.Wchodząc do wody pamiętaj, aby powiadomić wcześniej kogoś, gdzie będziesz pływał bez względu na to, czy to będzie miało miejsce na żaglach, kitesurfingu, kajaku czy wpław.Zwracaj uwagę na prognozę pogody, aby nie wchodzić do wody przed lub w trakcie zbliżającej się burzy.Jeżeli naszym wymażonym miejscem będą góry lub okoliczne lasy, wybierając się na spacer pamiętaj:

Żeby zawsze założyć wygodne buty i odpowiedni strój do panującej pogody.Uważaj na dzikie zwierzęta.Po spacerach sprawdzaj swoje ciało, czy nie zaprzyjaźnił się z Tobą kleszcz lub inne dziwactwo.Szlaki górskie dobieraj do własnych możliwości.Jeżeli wybierasz się samotnie w podróż, powiadom najbliższych telefonicznie, gdzie będziesz przebywał.Coraz bardziej popularne wśród młodych ludzi są zorganizowane wyjazdy z aktywnym programem rekreacyjno –sportowym.

Jest to jedna z lepszych możliwości spędzenia wakacji, gdzie możemy wypocząć, poznać ciekawych ludzi, nauczyć się sportów, o których zawsze marzyliśmy, a nie są możliwe do zrealizowania w sali gimnastycznej. Coraz większą popularnością cieszą się tzw. sporty ekstremalne, a czas wakacji to idealna pora, aby nauczyć się pływać np. na kitesurfingu lub wakeboardzie. Można w ten sposób połączyć sport i wypoczynek, a atmosfera panująca na spotach jest zawsze niepowtarzalna i przyjemna. Są to sporty dla każdego, kto kocha wiatr, wodę i słońce. Mimo tego, że są to sporty ekstremalne, to ich nauka przychodzi z łatwością pod okiem wykwalifikowanego instruktora i już po kilku godzinach można samemu doskonalić poznane elementy i odawać się ulubionej zajawce.

Oto kilka porad dla początkujących kitesurferów:

należy unikać zatłoczonych plaż, niezbędne jest ok. 100 m wolnej przestrzeni, tak aby bezpiecznie można było rozłożyć sprzęt;należy sprawdzić podłoże, czy nie ma muszelek, szkła itp., nie należy pływać w pobliżu skał, drzew linii wysokiego napięcia, budynków, należy unikać ruchliwych miejsc (samochody, ludzie...);trzymaj się z dala od brzegu, jeżeli nie pływasz, w każdej chwili możesz być narażony na to, że komuś może spaść latawiec właśnie na Ciebie;nie schodź na wodę przy sztormowej pogodzie (należy obserwować niebo, chmury...);jeżeli nie jesteś w stanie iść z latawcem do tyłu – wyląduj nim;nie wypływaj dalej niż jesteś w stanie przepłynąć wpław;sprawdzaj przed wejściem stan swojego sprzętu;zawsze informuj kogoś, że schodzisz na wodę;nigdy nie pływaj samemu;na początku pływaj w kasku i kamizelce;nie łap za linki, jeśli jesteś w tarapatach... – puść bar;w sytuacjach niebezpiecznych używaj systemu bezpieczeństwa;pamiętaj, aby przestrzegać Prawa Drogi na Wodzie.Najważniejsze, aby zawsze na początku korzystać z odpowiednich kursów w sprawdzonych szkołach kitesurfingowych pod okiem instruktora. Nie ucz się pływać samemu, bo możesz odnieść kontuzje lub zrobić krzywdę innym uczestnikom spotu.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany wakacyjnym wypadem, gdzie będziesz mógł wypocząć i nabyć umiejętności kitesurfingowych i wakeboardowych zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu:

Kite & Wake Camp Leucate 23.07-03.08.2015

Możesz sobie sprawdzić, jak ekipa bawiła się podczas ostatniego wypadu wakacyjnego na Korsyce: http://vimeo.com/50168853 i w Valras Plage https://vimeo.com/75867582 


29-10-2005 EHschool